Česká komora PMI

Pomůžou nám stránky PMI.org v hledání práce? - Česká komora PMI

Otázku ekonomické stability a s tím související jistotu svého zaměstnání v posledních několika letech řešilo pravděpodobně mnoho z nás. K tomuto tématu se ostatně vyjadřuje i úvodník listopadového Newsletteru, jež jste si jistě se zájmem přečetli. Rozhodl jsem se volně navázat a udělat si malý průzkum uplatnitelnosti na globálním trhu. Jako každý člen PMI mám přece
spoustu výhod, a tak se pokusím jednu z nich využít – přístup na kariérní centrálu PMI.

Už jsem řekl viagra zřejmě nemyslel dost lidí, přišli 50mg což je dvakrát více než standardní. Dokonce i tato částka nestačila a mnohé jiné karty byly provedeny.

Jako první zkouším na www.pmi.org stránku "Professional Development - PMI Career Headquarters". Pro vyhledání pracovní příležitosti volím heslo "Project manager IT". Výsledek mě do jisté míry překvapil: 60 příležitostí, z toho 1x Taiwan, 13x Kanada a zbytek USA. Musím si položit otázku: "A kde jsou pracovní příležitosti třeba z Evropy?".

Zkouším hledat dál, ale nedaří se mi již nijak vylepšit tyto vesměs transatlantické výsledky hledání. Zaměstnavatelé mimo americký kontinent (až na 2 výjimky) zřejmě výhod poskytovaných PMI nevyužívají. Výsledek také trochu degraduje fakt, že z oblasti telekomunikací nebo bankovnictví je příležitostí minimum a ostatní vyžadují praxi z oboru.

Zkouším na to jít od lesa a dávám se do pátrání po ideálním (nejlépe mě podobném) kandidátovi. Zkouším tedy vyhledat slovo "manager".

Výsledek je 25 kandidátů roztroušených po celém světě. Od pokusu přidat své CV nebo se více zaobírat kandidáty na pozici projektového manažera mě hned na začátku odrazuje nutnost vytvořit si účet, obzvláště když už jsem přihlášen ke svému PMI účtu.

Cestu za svou uplatnitelností na trhu projektových manažerů končím v sekci "Professional Development - Empower Your Career in Project Management". Na této stránce nacházím spíše rady, jak zvýšit svoji kvalifikaci, na co se připravit při pohovoru, výhled
na perspektivní oblasti a externí linky na odborné články na téma „Vyhledávání pracovních příležitostí“. Jako perspektivní je zde například doporučována oblast zdravotnictví (samozřejmě se jedná o USA).

Na závěr musím konstatovat, že jakmile se rozhodnu oprášit svou angličtinu a přesunout se do USA, opět tyto stránky navštívím a budu hledat svoji příležitost. Každopádně, dokud hledám práci projektového manažera v naší malé zemi uprostřed Evropy, je hledání na stránkách pmi.org ztrátou času.