Počet realizovaných interních projektů v českých firmách mírně roste, zároveň se zvýšil zejména počet větších, delších a dražších projektů. I tak se ale projekty často nedočkají dostatečné podpory vrcholového managementu a kvůli tomu končí neúspěchem. Vyplývá to z již desátého ročníku průzkumu projektového řízení v České republice za rok 2017, který s podporou České komory PMI uskutečnila poradenská společnost EY. Více o průzkumu zde.

Gratulujeme k již 10. ročníku průzkumu a ke skvělé práci, kterou EY na tomto poli odvádí. Moc se těšíme v PMI.CZ, až nám a našim členům kolegové z EY přijdou výsledky průzkumu představit ve větším detailu. Vždy to rozproudí zajímavou diskuzi mezi praktikujícími projekťáky! 

O průzkumu

V pořadí již desátý průzkum projektového řízení v České republice zjišťoval současné trendy a praxi v oblasti řízení projektů. Letošní ročník byl nově doplněn o otázky zkoumající prioritizaci projektů a řízení požadavků na IT. Tyto průzkumy realizujeme od roku 2005, naposledy se průzkum uskutečnil v roce 2015. Průzkum realizovala společnost EY za podpory České komory PMI v roce 2017. Mezi respondenty byli projektoví manažeři, zaměstnanci projektových kanceláří a další řídící pracovníci z 52 společností působících na obou trzích v rozdílných sektorech: telekomunikace, informační technologie, finanční služby, výrobní průmysl, energetika, veřejný sektor, chemický průmysl, média a reality. Celý článek najdete na stránkách EY zde.

O EY

EY je předním celosvětovým poskytovatelem odborných poradenských služeb v oblasti auditu, daní, transakčního a podnikového poradenství. Znalost problematiky a kvalita služeb, které poskytujeme, přispívají k posilování důvěry v kapitálové trhy i v ekonomiky celého světa. Výjimečný lidský a odborný potenciál nám umožňuje hrát významnou roli při vytváření lepšího prostředí pro naše zaměstnance, klienty i pro širší společnost. Název EY zahrnuje celosvětovou organizaci a může zahrnovat jednu či více členských firem Ernst & Young Global Limited, z nichž každá je samostatnou právnickou osobou. Ernst & Young Global Limited, britská společnost s ručením omezeným garancí, služby klientům neposkytuje. Pro podrobnější informace o naší organizaci navštivte prosím naše webové stránky www.ey.cz

© 2018 Česká komora PMI