Česká komora PMI

Ženy v projektovém řízení-PMI Praha - Česká komora PMI

Ženy v projektovém řízení

Vidět svět svýma očima často znamená, že je naše myšlení ovlivněné nejen vlastními zkušenostmi, ale i předsudky, které si vytváříme ze zjednodušených nebo zprostředkovaných informací. Zkreslené vnímání svého okolí pak vede k vzájemnému nepochopení a špatné spolupráci projektových týmů.

Tématem našeho dalšího online setkání je otázka, jak se vyhýbat předsudkům a naplno využít potenciál projektového týmu. Jedním z příkladů může být působení žen v projektovém řízení. Co se mohou v tomto směru muži od žen naučit? Jak využít jejich přirozený přístup k vytvoření kompaktního týmu? Jak budování týmu pomáhá kritické myšlení?

Webinářem nás provede Lenka Pincot a těšit se můžete na další osobnosti z oblasti projektového řízení.

Dlouhodobé statistiky ukazují, že zastoupení žen a mužů v projektovém řízení není vyvážené. Proč tomu tak je? Je to správně nebo špatně? Vyplývají z tohoto faktu nějaké důsledky? To budou jedny z otázek, na které budeme hledat odpověď.
„Ať chceme nebo ne, naše rozhodování je zatíženo tím, v jakém prostředí se nacházíme a čemu jako společnost věříme. Například, považujeme nějakou práci vhodnější pro ženy a jinou vhodnější pro muže? K některým řešením situace se přikláníme ze zvyku, jindy v dobré víře, že to osvědčené řešení je nejlepší. Každý den tak naše rozhodování ovlivňují předsudky, které si často ani nemusíme uvědomovat. Schopnost podívat se na situaci nezatíženým pohledem nám však může ukázat zcela nové možnosti, především pokud pracujeme v týmech a snažíme se naplno využít potenciál všech jeho členů pro dosažení úspěchu projektu.“ říká Lenka Pincot.

Na událost se prosím registrujte zde.

Podrobnosti k události

Datum konání 11-04-2020 4:00 pm
Konec 11-04-2020 5:30 pm
Cena pro jednotlivce Zdarma
Pro registraci na událost se prosím přihlašte do svého účtu