Česká komora PMI

Jak je na tom projektové řízení v ČR? - Česká komora PMI

Ve čtvrtek 22. 3. 2018 od 18:00 se v ANIMIKA Hubu jsme společně s kolegy z branže diskutovali výsledky průzkumu projektového řízení v ČR v roce 2017, který již desátým rokem organizuje společnost EY. 

 

Průzkum nám představil kolega Štěpán Bach, Manager, IT Advisory, EY, který průzkum řídil. Co z průzkumu vyplynulo? 

Ve srovnání s minulým ročníkem průzkumu se zvýšil zejména počet větších projektů (delších a dražších), více než 60 % projektů přesahuje rozpočet 100 tisíc eur. Nejčastěji realizovanými projekty jsou setrvale modernizace IT (54 %). Nejčastějším důvodem neúspěchu projektů je změna rozsahu projektu v důsledku následných vnějších změn a nedostatečná podpora ze strany vrcholového managementu.

 

Publikum reagovalo velmi živě a často se zapojovalo do diskuze. Zajímavá byla diskuze nad rolí PMO v organizaci, stejně jako nad tím, proč se nedaří dodávat projekty včas a ve stanoveném rozpočtu. Po přednášce následovala volná diskuze účastníků, podpořená jak příjemným prostředím, tak výborným občerstvením, které nám ANIMIKA Hub připravil. 

 

Pro osvěžení prezentovaných výsledků průzkumu i pro ty z vás, kteří z nějakého důvodu akci nestihli, je k dispozici registrovaným členům na webu PMI.CZ ke stažení zkrácená verze průzkumu

Pro získání plné verze prosím kontaktujte našeho kolegu Štěpána Bacha z EY (), kterému tímto mnohokrát děkujeme za přípravu a za čas, který České komoře PMI věnoval.