Profesionálové

profesional.jpg

Project Management Professional

Project management professional je dle standardů PMI projektový manažer, který splňuje certifikaci PMP. PMI’s Project Management Professional (PMP)® je nejrespektovanější certifikací projektových manažerů dle PMI. Celosvětově uznávaný certifikát, který prokazuje Vaše zkušenosti, vzdělání a kompetence k úspěšnému řízení projektů. Držitelé certifikace PMP objektivně dosahují lepšího platového ohodnocení než jejich necertifikované protějšky. Pro získání certifikace PMP je nutné splnit požadavky, které objektivně zhodnotí zkušenosti, vzdělání a odborné znalosti uchazeče.

Kvalifikační kriteria

  • Vzdělání VŠ, alespoň tři roky praxe v projektovém řízení s 4.500 hodinami vedení a řízení projektů a 35 hodinami vzdělávání v oblasti projektového řízení.

nebo

  • Vzdělání SŠ s nejméně pěti lety praxe v projektovém řízení se 7.500 hodinami vedení a řízení projektů a 35 hodinami vzdělávání v oblasti projektového řízení.

Jak certifikát získat

  • 1. fáze - Chcete-li se ucházet o PMP, zaregistrujte se a přihlaste se do on-line systému www.pmi.org
  • 2. fáze - Zkouška - zkouška se bude skládat ze 175 hodnocených otázek a 25 pre-testových (nehodnocených) otázek s výběrem odpovědí (A,B,C,D). Doba pro zkoušku je 4 hodiny a skládá se na počítači v akreditovaném středisku.

Všechny podrobnosti o certifikačním procesu a obsahu zkoušky PMP naleznete v oficiální publikaci PMI - PMP Handbook.

Co nabízí Česká komora PMI profesionálům

Besedy u kulatého stolu

Formální setkávání profesionálů u kulatého stolu. Setkání jsou pravidelně jednou za dva měsíce. Diskuze je zaměřena na konkrétní problém, se kterým profesionál potřebuje poradit nebo jej prokonzultovat. Jedná se o aktivní sdílení best practises mezi profesionály. Přehled nadcházejících událostí najdete v Kalendáři akcí.

Neformální setkávání profesionálů

Pravidelné setkávání profesionálů v uvolněné atmosféře ať již formou různých společenských akci nebo outdoorových aktivit. Přehled nadcházejících událostí najdete v Kalendáři akcí.

Grilování projekťáka

Pravidelně pořádáme \"křížové výslechy\" zkušených projektových manažerů, kde mají účastníci možnost porovnat zkušenosti a dozvědět se o dobrých i špatných zkušenostech z praxe. Přehled nadcházejících událostí najdete v Kalendáři akcí.

Odborné přednášky

Pravidelně pořádáme v Praze a v Brně odborné přednášky z okruhů tvrdých i měkkých dovedností klíčových pro úspěšné řízení projektů. Přehled nadcházejících událostí najdete v Kalendáři akcí.

Odborná poradenská činnost

Kozultační činnost, ktrou poskytují odborníci a vedení PMI svým členům. Pokud při řízení svých projektů narazíte na problém, se kterým si nevíte rady, PMI CZ Vám nabízí konzultace zdarma. Pro bližší informace kontaktujte pmi_profesionalove@pmi.cz. 

Poradenská činnost při výběru týmu

Základem každého projektu je správný projektový tým. Pokud potřebujete poradit při výběru projektového týmu, nebo hledáte vhodného kandidáta, rádi Vám doporučíme kvalitního projektového manažera nebo člena projektového týmu z našich řad. Pro bližší informace kontaktujte pmi_profesionalove@pmi.cz.

Co mohou nabídnout profesionálové

Zapojení se do konzultační činnosti v unikátních oblastech v rámci projektového managementu, kterými se jednotliví profesionálové zabývají. Více můžete zjistit zde.